Czy warto reklamować się w Google?

HomeFirmy

Czy warto reklamować się w Google?

Jesteś przedsiębiorcą i nieustannie zastanawiasz się, w jaki sposób rozwinąć swój biznes? Myślisz nad tym, czy reklama w Google będzie rozwiązaniem, k

Pastuch elektryczny – gotowy zestaw ogrodzeniowy
Luksusowe i modne czajniki elektryczne – polecane modele.
Biznes w domu – jak dorobić się fortuny

Jesteś przedsiębiorcą i nieustannie zastanawiasz się, w jaki sposób rozwinąć swój biznes? Myślisz nad tym, czy reklama w Google będzie rozwiązaniem, które pozwoli Ci osiągnąć swój cel? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Na czym polega reklama w Google?

Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką nie tylko u nas w kraju, ale również na całym świecie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zastanawia się nad wykorzystaniem tej wyszukiwarki do strategii reklamowej swojej firmy. Zastanawiasz się, czy warto? Jako że jest to najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa, zyskujemy pewność, że niezależnie od tego, jakie oferujemy usługi bądź jakie sprzedajemy produkty — nasi potencjalni Klienci z niej korzystają. Tym samym naszym najważniejszym zadaniem jest dotarcie do tych osób i umożliwienie im odnalezienia właśnie naszej oferty.

Ciężko wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach strategię marketingową firmy, która nie obejmowałaby działań online. Internet jest ogromną skarbnicą wiedzy, a także ogromną bazą rozrywki w postaci gier komputerowych czy na przykład mediów społecznościowych. Nie znaczy to oczywiście, że 'stara szkoła’ marketingowa w postaci ulotek, wizytówek czy banerów reklamowych jest już nieskuteczna. Dobra strategia marketingowa wykorzystuje wszelkie możliwości związane z promocją i ze zwiększeniem rozpoznawalności firmy, tym samym może łączyć ze sobą zarówno takie rozwiązania, jak i nowoczesne, wykorzystujące potencjał, jaki daje nam Internet.

Czy reklama w Google to dobry wybór?

Jak widzisz, reklama w Google może nam umożliwić dotarcie do milionów użytkowników z naszej grupy docelowej. Wpływ na to ma między innymi posiadanie swojej własnej strony internetowej bądź sklepu, dzięki któremu użytkownicy Internetu będą mogli odnaleźć właśnie naszą firmę. Oprócz tego wyszukiwarka Google oferuje również rozbudowany system reklamowy. Umożliwia on nam wyświetlanie reklamy tekstowej i produktowej w samej wyszukiwarce, wyświetlanie reklam graficznych w sieci reklamowej Google oraz reklam video na znanym nam wszystkim portalu YouTube. Koszt prowadzenia takich reklam zależy od wielu czynników, w tym między innymi od konkurencyjności w danej branży czy od celu reklamy. Koszt za kliknięcie takiej reklamy waha się od kilkunastu groszy do nawet kilkunastu złotych. Szacuje się, że koszt dotarcia do 1000 odbiorców poprzez reklamę Google ADS to około 8 złotych netto. Choć wszystko zależy oczywiście od branży.

Dzięki reklamie w Google ADS możemy znacznie zwiększyć rozpoznawalność swojej firmy oraz wygenerować więcej kliknięć i przekierowań na swoją witrynę lub sklep. Tym samym szansa na zwiększenie przychodów firmy rośnie. Pamiętaj, konkurencja nigdy nie śpi, więc powinieneś zrobić wszystko, aby być o krok dalej od niej. Nie zwlekaj, reklama Google Ads z firmą Double Digital to szansa na rozwój Twojej firmy! Wykorzystaj ogromny potencjał marketingowy, który drzemie w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej na całym świecie. Wznieś swój biznes na nowy poziom już dzisiaj!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0