Las Vegas: przeszłość i przyszłość miasta

HomeLifestyle

Las Vegas: przeszłość i przyszłość miasta

Miasta amerykańskie i sukcesy, które zdołały osiągnąć na przestrzeni dziejów, są przykładem dla wielu innych aglomeracji na innych kontynentach. Dużą

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?
Kilka zasad dobrej organizacji czasu
Wideofilmowanie jako forma podziękowania dla rodziców

Miasta amerykańskie i sukcesy, które zdołały osiągnąć na przestrzeni dziejów, są przykładem dla wielu innych aglomeracji na innych kontynentach. Dużą rolę będzie odgrywać tutaj typowy amerykański sen, czyli po prostu przykład tego, jak zbudować coś z niczego i osiągnąć ogromny sukces kulturowy, a także ekonomiczny. Jednym z przykładów dużych miast, które przeszła ogromne przeobrażenia, jest na pewno Las Vegas. To iście widowiskowa transformacja miasta rozrywki, które jak pamiętamy, powstało na pustyni, a w dzisiejszych czasach przyciąga ogromną ilość turystów, a także inwestorów.

Nie bez powodu o tym miejsca mówi się, że jest to plac zabaw dla dorosłych, bo jest to prawdziwy raj rozrywkowy. Turyści przyjeżdżają tu, aby wypocząć, grając gry kasynowe jackpot i zobaczyć z bliska legendarne miasto, w którym nie brakuje muzeów i zabytków, a także rozmaitych imprez kulturalnych. Tak duże miasta i projekty infrastrukturalne mają to do siebie, że zawsze równolegle do rozwoju turystycznego będą przyciągały one inne inwestycje gospodarcze. W ten sposób koło zamachowe gospodarki zaczyna się jeszcze bardziej kręcić i o takim rozwoju jak w tym mieście marzą zapewne wszyscy burmistrzowie i prezydenci wszystkich miast na świecie.

Intensywny rozwój las Vegas

Jeżeli chcemy przeanalizować rozwój miasta Las Vegas, to należy wspomnieć, że na modernizację tej aglomeracji wpłynęła cała masa zewnętrznych czynników. Rolę odegrało nawet ukształtowanie terenu. W końcu tak duże miasto można było zbudować tylko w odpowiednim miejscu, gdzie są odpowiednie warunki geologiczne. Poza tym sprzyjał temu projektowi w tamtym czasie rząd, który zgodził się na zainicjowanie tak dużych inwestycji. Legendą już obrósł także temat przestępczości zorganizowanej. Otwarcie mówi się o tym, że za powstanie Las Vegas odpowiada mafia. To w końcu osoby i duże organizacje działające, nie zawsze legalnie, postanowiły wybudować miasto, w którym hazard będzie legalny.

Jak się okazuje, stało się to możliwe przy współpracy z politykami. To, co jest oczywiste, to także ogromne inwestycji, za które były odpowiedzialne wielkie korporacje. Jak zwykle w takich sytuacjach ktoś przecież musi wyłożyć bardzo duże pieniądze. Poza tym miasto mogło się rozwinąć z uwagi na to, że w całym kraju panowała bardzo dobra koniunktura. Nie bez znaczenia jest także ściąganie do tego miasta biznesmenów z dużym majątkiem, którzy postanawiają się tu osiedlić. Taki mechanizm ekonomiczny zawsze przyciąga kolejne inwestycje.

Jak jeszcze miasto rozrywki może się rozwinąć?

Oczywiście, aby utrzymać swój status jednego z najpopularniejszych miast na świecie, stale przygotowywane są kolejne projekty rozrywkowe, które mają pozwolić na jeszcze bardziej intensywną transformację tej interesującej aglomeracji. Na pewno kluczową i istotą w tym przypadku jest przestrzeń rozrywkowa. Nadal też na przykład inwestuje się w kolej i szeroko rozumianą infrastrukturę. Bez wygodnego i nowoczesnego transportu żadna aglomeracja na całym świecie nie może funkcjonować dobrze i konkurować z innymi. Nie inaczej jest z Las Vegas, a doskonałym przykładem innowacyjnych pomysłów są, chociażby takie idee, jak ta zaproponowana przez Elona Muska.

Jak pamiętamy, jednym z jego flagowych projektów jest zbudowanie podziemnych tuneli transportowych właśnie pod Las Vegas. Miałyby się nimi poruszać pojazdy, które od jednego do drugiego celu mogłyby się dostać z o wiele większą swobodą. Rozładowane w ten sposób mogłyby być korki i miałby to być wzorzec dla innych dużych aglomeracji i to nie tylko na terenie Stanów zjednoczonych. Pomysł ten zresztą spotkał się z pozytywnym przyjęciem, a projekt został z sukcesem przetestowany.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0