Strzegomskie lodowisko już czynne!

116
????????????????????????????????????

Siódmy sezon na strzegomskim lodowisku został oficjalnie zainaugurowany 6 grudnia. Z obiektu można korzystać codziennie przez kilka następnych miesięcy.

W dzień otwarcia wejście na „Biały Orlik” było darmowe. Dodatkową atrakcją dla małych strzegomian były odwiedziny Św. Mikołaja, pani Zimy i śnieżynki, którzy wręczyli wszystkim słodycze. Warto wspomnieć, że goście pojawili się „wypasionym” ultranowoczesnym pojazdem rolniczym prosto z … Laponii.

W uroczystości otwarcia sezonu na lodowisku uczestniczyli: zastępca burmistrza Strzegomia – Wiesław Witkowski, przewodniczący Rady Miejskiej – Tomasz Marczak, radny Zdzisław Kudyba i dyrektor OSiR-u – Grzegorz Luszawski. Wiesław Witkowski życzył dzieciom bezpiecznej jazdy na łyżwach i zaprosił do częstego korzystania z „Białego Orlika”. Ceny biletów – w porównaniu do roku ubiegłego – nie uległy zmianie.

W dni powszednie (w godz. 8.00 – 15.00) pierwszeństwo w korzystaniu z lodowiska mają uczniowie szkół gminy Strzegom. Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia nieodpłatną naukę jazdy na łyżwach. Przy zakupie biletu wstępu na lodowisko można skorzystać również z bezpłatnych kasków, do czego zachęcamy. Jazda na lodowisku dozwolona jest tylko i wyłącznie w rękawiczkach.

Cennik na lodowisko (cena za 45 min)

dzieci do 7 lat – bezpłatnie
dzieci od lat 7, młodzież i studenci do 25. roku życia – 1 zł
dorośli – 5 zł
Wypożyczalnia łyżew – 3 zł/ 45 min

ostrzenie łyżew – 5 zł