Znamy „Bezpiecznych Kierowców 2017”! (FOTO)

1460

20-letni Mateusz Baranowski z Wałbrzycha został laureatem konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2017”. To niewątpliwie najlepszy kursant tegorocznej akcji Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego, w której udział wzięło ok. 100 osób. W kategorii kobiecej triumfowała Adriana Pełka, a z kolei Krzysztof Perek okazał się najsprawniejszym za kółkiem pracownikiem fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland.

Dwunasta edycja kampanii społecznej i konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” za nami. Toyota Motor Manufacturing Poland i Akademia Bezpiecznej Jazdy już od 2016 roku konsekwentnie realizują autorski program dokształcania kierowców w zakresie techniki prowadzenia samochodu oraz rozsądnego zachowania na drodze. W tym roku ilość osób, które przeszły bezpłatne szkolenia urosła do imponującej liczby prawie 2300 osób!

Każdego roku staramy się nakreślić wiodący kierunek naszych działań, zwracając tym samym uwagę na konkretny problem, który wpływa na nasze bezpieczeństwo na drodze. Tym razem po prostu apelowaliśmy o rozsądek – tylko i aż! Przekraczanie dozwolonej prędkości, łamanie przepisów, a wreszcie brawura i obsługiwanie telefonu podczas jazdy to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. A przecież wystarczy zmniejszyć prędkość, stosować zasady, zwyczajnie być rozsądnym za kierownicą, aby każdego dnia eliminować ryzyko – podkreśla Piotr Starczukowski, organizator akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”.

Tegoroczny finał wałbrzyskich działań odbył się w niedzielę, 1 maja 2017r. podczas spektakularnej imprezy „Moc Maszyn” w wałbrzyskiej Starej Kopalni.

W ostatecznej rywalizacji udział wzięły osoby, które podczas szkoleń na placu pod fabryką Toyota Motor Manufacturing Poland wykazały się najlepszą techniką jazdy, wykonując test sprawnościowy. W finale na uczestników czekało kilka zadań praktycznych przeprowadzonych na samochodach z Salonów Toyota Nowakowski oraz test na prawo jazdy.

Najlepiej z wyzwaniami poradził sobie 20-letni Mateusz Baranowski z Wałbrzycha, który zdobył prestiżowy tytuł „Bezpieczny Kierowca 2017” oraz komplet felg firmy Ronal. Drugie miejsce zajął Waldemar Figiel, a trzecie Karol Starybrat. Adriana Pełka triumfowała w Kategorii Kobiet. Za nią uplasowały się Marta Wujda i Monika Andrzejewska. Wśród pracowników TMMP najlepszy okazał się Krzysztof Perek. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowano Rafała Chowańskiego oraz Marcina Stachowiaka. Nagrody laureatom wręczali: Marcin Kapuścik z Toyota Motor Manufacturing Poland, Anna Żabska, dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia i jednocześnie „Bezpieczny Kierowca 2013” oraz Paweł Krysiak – kierowca rajdowy.

W ubiegłym roku brałem udział w akcji jako tzw. młody kierowca i podczas szkoleń wskazano mi sporo błędnych zachowań. Wszystkie rady skutecznie wcielałem w życie i zależało mi na tym, aby w tym roku sprawdzić swoje postępy. Było dużo lepiej, ale w mojej ocenie jeszcze nie doskonale. Zatem starałem się dalej poprawiać, aż sam jestem mile zaskoczony z efektów – mówi Mateusz Baranowski – „Bezpieczny Kierowca 2017”, który prawo jazdy posiada zaledwie od 2 lat.

Jak wskazuje tegoroczny przykład, warto młodym kierowcom wskazywać dobrą drogę do szlifowania techniki jazdy oraz eliminowania najczęściej popełnianych błędów. Te długofalowe działania podnoszą świadomość kierujących i pozwalają na szybsze przewidywanie zagrożeń na drodze a przez to dają możliwość ich uniknięcia.

Bezpieczny Kierowca 2017 – wyniki

Kategoria Mieszkańcy Wałbrzycha i okolic

  1. Mateusz Baranowski
  2. Waldemar Figiel
  3. Karol Starybrat

Kategoria Kobiety

  1. Adriana Pełka
  2. Marta Wujda
  3. Monika Andrzejewska

Kategoria Pracownik TMMP

  1. Krzysztof Perek
  2. Rafał Chowański
  3. Marcin Stachowiak

materiały prasowe