Złote serca rozdane

518

Bezinteresowna pomoc, czułe usposobienie i dobro bez granic. Takimi cechami wyróżniają się ludzie wielkiego serca, nagrodzeni za pracę na rzecz Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów w Wałbrzychu.

Jak co roku, radny Rady Miejskiej Wałbrzycha i szef RWSu, Ryszard Nowak w sposób szczególny podziękował za pomoc, dzięki której mieszkańcy dzielnicy Biały Kamień i Konradów mają się lepiej. 19 grudnia spotkali się więc wszyscy, by wspólnie kolędować i złożyć sobie świąteczne życzenia. – Co prawda Wigilia jest 24 grudnia, ale my zaczynamy już 19. Dla mnie ten świąteczny dzień jest przez cały rok, bo w Radzie Wspólnoty Samorządowej pracujemy społecznie każdego dnia. – mówił Ryszard Nowak, radny Rady Miejskiej Wałbrzycha i szef RWSu.

Spotkania opłatkowe, na których nie brak prawdziwie domowej, świątecznej atmosfery to tradycja kultywowana przez Ryszarda Nowaka od lat. – To moja dwudziesta siódma Wigilia. Początki organizowane były dla dziesięciu, piętnastu osób. Dzisiejsze świąteczne spotkanie doszło do rangi stu osób. Kiedy stanąłem na społecznej drodze traktowałem to poważnie, ale na tę chwilę uważam, że to moje powołanie, małe Westerplatte, którego bronię i walczę o ludzi, którzy by mnie w tym wspierali. – o początkach opowiadał szef RWSu. – Mamy ogrom wspaniałych wałbrzyszan, którzy chcą wspierać i pomagać. Mamy przygotowane paczki żywnościowe, dzielimy się dobrem podczas naszej Wigilii, bo nie każde dziecko może mieć spokojne, wesołe i pełne miłości domowej święta. Staramy się dać tym dzieciakom namiastkę ciepła, pokazać tradycję przy naszym wigilijnym stole. Skromne, chociaż prawdziwe dobro zawsze powraca, warto wyjść z sercem do drugiego człowieka i to czynię.

Złote Serce otrzymał Edward Bełz, prezes zarządu Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ŚródmieścieBiały Kamień oraz Andrzej Warzecha, prezes zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria. – Poza tym całe multum podziękowań dla osób, które ciągle i w różny sposób pomagają. W ten sposób i ja, jako społecznik i radny mogę wyrazić radość z pomocy, którą Rada Wspólnoty Samorządowej otrzymuje. – mówił Ryszard Nowak.

Podczas spotkania opłatkowego nie zabrakło barszczu z uszkami, karpia i piernika. A to wszystko w aurze domowej atmosfery. Wigilia w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej była okazją do przeżywania wyjątkowego nastroju zbliżających się świąt.

Karolina Tomza

[pp_gallery gallery_id=”42477″ width=”200″ height=”200″]