Złodzieje telefonów w rękach policji

477

Realizując informację własną wałbrzyscy policjanci odzyskali dwa skradzione telefony komórkowe. Ich łączna wartość wyceniona została na kwotę około 1450 złotych. Oba urządzenia trafiły już do swoich właścicieli.

Do pierwszej kradzieży doszło 29 lipca 2017 roku w jednym z mieszkań przy ul. Żeromskiego w Wałbrzychu. Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na podstawie informacji własnej szybko ustalili, że złodziejem jest jeden z lokatorów. Mężczyzna przekazał telefon swojej mamie, która to znowu zastawiła go lombardzie. Policjanci już 4 sierpnia odzyskali skradziony odbiornik.  Za popełnione wykroczenie sprawcy grozi dotkliwa kara finansowa. Osoba, która pomagała w zbyciu telefonu także zostanie ukarana.

W drugim podobnym przypadku  41-letni mieszkaniec Wałbrzycha w ciągu dwóch dni, po uprzednim wyłamaniu tzw. „sejferów”, dokonał kradzieży dwóch różnych telefonów komórkowych na terenie jednego z wałbrzyskich sklepów wielkopowierzchniowych. Policjanci z Komisariatu Policji I dzięki szybkiej interwencji odzyskali jeden z nich. Wartość obu wyceniona została na kwotę blisko 1500 złotych – informuje p.o. sierż. szt. Marcin Świeży, oficer prasowy KMP w Wałbrzychu. Teraz mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.