Zatrzymany z posiadanie i handel narkotykami

952

Blisko 300 porcji handlowych amfetaminy zabezpieczyli kryminalni wałbrzyskiej komendy w trakcie przeszukania mieszkania, należących do 22-letniego mężczyzny. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany mężczyzna nie tylko posiadał środki odurzające, lecz również w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani,sprzedawał je innym osobom. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Kryminalni wałbrzyskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przez kilka ostatnich dni zbierali informacje, z których wynikało, że mieszkaniec Wałbrzycha może posiadać znaczne ilości środków odurzających. Z poczynionych ustaleń wynikało, że mężczyzna handluje narkotykami a nielegalny proceder stanowi źródło jego dochodu. Po upewnieniu się, że mężczyzna przebywa w miejscu zamieszkania, policjanci przystąpili do jego zatrzymania. 22-latek był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Podczas przeszukania mieszkania 22-latka, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 300 porcji handlowych amfetaminy. Zabezpieczono również przedmioty, które świadczyło o tym, iż mężczyzna handluje „białym proszkiem”. Ponadto okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest na podstawie Nakazu Przyjęcia do odbycia kary wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, za popełnione wcześniej kradzieże.

22-latek usłyszał już zarzuty posiadania oraz handlu środkami odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.