Zatrzymali sprawcę kradzieży kasetki z pieniędzmi z wałbrzyskiego hospicjum

168
bty

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w środę sprawcę kradzieży kasetki z pieniędzmi z wałbrzyskiego hospicjum, do której doszło w lipcu tego roku. Mężczyzna podczas zatrzymania posiadał także narkotyki oraz pochodzący z innej kradzieży telefon.
Pomimo, iż od kradzieży minęło już parę miesięcy, wałbrzyscy policjanci cały czas pracowali nad sprawą.  15 listopada 2017 roku „kryminalni” dzięki realizacji informacji własnej wytypowali i zatrzymali w miejscu zamieszkania 30-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc, który 29 lipca wszedł do wałbrzyskiego hospicjum i z głównego korytarza budynku wyrwał przymocowaną do ściany kasetkę z pieniędzmi, w której było około 600 złotych.
W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy, funkcjonariusze ujawnili także narkotyki w postaci marihuany oraz amfetaminy, a także telefon pochodzący z rozboju.
Podczas eksperymentu procesowego mężczyzna przyznał się do winy oraz wskazał sposób działania. 30-latek odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.