Zamiast się bawić, wszczął awanturę (FOTO)

915

Przyjechał na wesele do Polski i zamiast dobrze się bawić, zachowywał się agresywnie – obywatel Szkocji swoją złość wyładował na zabytkowych drzwiach sali balowej, a następnie, na przybyłych na interwencję policjantów, naruszając ich nietykalność cielesną. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy 6 sierpnia 2017 roku przy ul. Piastów Śląskich w Wałbrzychu. 33-letni Szkot bawił się na weselu,  jednak o godzinie 1:00 postanowił wyładować swoją frustrację na zabytkowych drzwiach jednego z pomieszczeń zamkowych. Pracownicy szybko powiadomili policję.  Wezwani na interwencję funkcjonariusze Komisariatu Policji I także zostali zaatakowani przez mężczyznę. Najpierw Brytyjczyk uderzył ręką  jednego z policjantów, przez co uszkodził mu radiostację, a następnie próbował kopać, odpychać i szarpać policjantów za mundury oraz wykrzykiwał w ich kierunku wulgarne słowa w języku angielskim. Funkcjonariusze przy użyciu środka przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej obezwładnili agresora i zatrzymali w policyjnym areszcie.

Straty, związane z uszkodzeniem wpisanych do rejestru zabytków drzwi, oszacowane zostały na kwotę ponad 2700 zł, a  zniszczona radiostacja warta była 2100 zł. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia oraz wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Funkcjonariusze zabezpieczyli mienie w kwocie 5 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary.