Zalewska popiera Dudę

569

10 maja Polacy dokonają wyboru, który z obecnie toczących polityczną batalię polityków będzie prezydentem przez kolejne pięć lat. Już teraz poseł PiSu, Anna Zalewska rozpoczęła lokalną kampanię wyborczą kandydata na prezydenta RP.

Na przełomie marca i kwietnia Andrzej Duda odwiedzi Wałbrzych, by spotkać się z mieszkańcami, przekonując o słuszności wyboru jego osoby na stanowisko prezydenta RP. – Mamy szansę wygrać te wybory. Próbujemy skutecznie omijać ogólnopolskie media, które starają się lekceważyć kandydata PiSu. Cała kampania Andrzeja Dudy skoncentrowana jest na lokalnych mediach, lokalnym przekazie i lokalnych spotkaniach. Na przełomie marca i kwietnia będzie w Wałbrzychu. Konwencja Andrzeja Dudy była zaplanowana, choć wymuszona przez ogólnopolskie media – tłumaczyła podczas spotkania z wałbrzyskimi mediami Anna Zalewska, poseł na Sejm RP.

Poseł Anna Zalewska wielokrotnie podkreślała, że media ogólnopolskie usilnie utrudniają kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. – Zaprzeczamy, aby nasz kandydat mówił z kartki, bo tak mówią kontrkandydaci, a przede wszystkim Bronisław Komorowski, który pozdrawia z kartki nawet żonę, a wtedy kiedy nie mówi z kartki, mówi o żołnierzach wyklętych. To rzeczywiście dramat, jeśli chodzi o głowę państwa. To na czym zależało Andrzejowi Dudzie, który jest samodzielnym politykiem, to na fizycznym podpisaniu umowy z obywatelami. Uciekamy od sformułowań obietnic wyborczych. Andrzej Duda podpisał umowę programową z Polakami. Jest prawnikiem, dlatego uznał, że takie pisemne zobowiązanie rzeczywiście jest potrzebne i oparł swój program na czterech filarach – dodała poseł PiS.

Anna Zalewska mówiła także o doświadczeniach związanych z przeprowadzeniem poprzednich wyborów, które były dla niej wielkim chaosem wraz z zapowiedzią, że wybory w maju będą przebiegały rygorystycznie. – Jesteśmy kilka miesięcy po wyborach samorządowych, a wciąż nie ma wszystkich zliczonych głosów. Państwowa Komisja Wyborcza podjęła decyzję, że w wyborach prezydenckich będzie ręczne liczenie głosów. Całkiem poważnie potraktowaliśmy zapowiedź uczciwych wyborów, właśnie złożyliśmy obywatelski projekt ustawy związanej z kodeksem wyborczym, ale jednocześnie mamy konkretny plan monitorowania wyborów – mówiła Anna Zalewska. – Członkowie komisji będą posiadali telefony komórkowe, aby podczas całego dnia wyborczego mogli reagować, mieć kontakt z policją i robić zdjęcia wszystkich protokołów zaraz po ich sporządzeniu. Przejdą też szkolenia z asertywności, dlatego że wiele nieprawidłowości nie jesteśmy w stanie udowodnić w sądzie, jeżeli nie ma odpowiedniego zapisu w protokole.

Prawo i Sprawiedliwość wylosuje około tysiąca lokali wyborczych w Polsce, które będą pod szczególnym nadzorem. Wśród nich poseł będzie zabiegać o lokale w Wałbrzychu. – Ostatnie wybory pokazały, że nie możemy mieć zaufania do instytucji państwa. Będę zabiegać o to, by okręg wałbrzyski znalazł się na liście szczególnego nadzoru – dodała poseł.