Zabrakło śniegu, ale nie radości

356

Ferie w miejscu stacjonarnym nie muszą być nudne. Przekonali się o tym mali mieszkańcy dwóch wałbrzyskich dzielnic – Białego Kamienia i Konradowa, bowiem dwa zimowe, wolne od szkoły tygodnie spędziły w atrakcyjny sposób, dzięki pomysłowości radnego Ryszarda Nowaka.

W feriach wzięło udział trzydzieścioro podopiecznych. – Ferie były bezpieczne, radosne i uśmiechnięte. Pełne słodyczy i nagród. Każdy dzień był pełen przygód. Pijalnia Wód Mineralnych w Szczawnie-Zdroju, kino, wycieczki piesze, zajęcia sportowe czy plastyczne, staraliśmy się, by dzieci ze świetlicy skorzystały z wypoczynku zimowego, niekoniecznie siedząc w domu. Od lat wspieram i pomagam, bo wiem, że warto – mówił Ryszard Nowak, wałbrzyski radny.

Nie zabrakło również konkursów, za które dzieci zostały nagradzane. – Obdarowaliśmy wszystkie dzieci, ponieważ wykazały się inwencją twórczą. Nie byłoby oczywiście tak rozmaicie, gdyby nie Parafia św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej z dobrym sercem księdza Mariana Kujawskiego, Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych, który ufundował puchary dla wszystkich dzieci za prace plastyczne oraz starania naszej Rady Wspólnoty Samorządowej i wolontariuszy – dziękował za pomoc radny.

Dzieci na nudę faktycznie nie narzekały. – Mieliśmy dużo zabaw, graliśmy w piłkarzyki, jeździliśmy do kina, byliśmy w pijalni wód. Czas spędziliśmy w sposób rodzinny – mówiła Wiktoria, uczestniczka ferii zimowych.

Przed Radą Wspólnoty Samorządowej kolejne wyzwania zgodne z planem działań na ten rok oraz nieoceniona pomoc mieszkańcom Wałbrzycha.

[pp_gallery gallery_id=”45500″ width=”200″ height=”200″]