Za posiadanie i handel narkotykami odpowie przed sądem

816

Narkotyki w postaci amfetaminy ujawnili i zabezpieczyli w jednym z mieszkań przy ul. św. Barbary w Wałbrzychu policjanci kryminalni Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Funkcjonariusze realizując informację własną zatrzymali do tej sprawy 40-letnią mieszkankę miasta.
W wyniku doskonałej pracy operacyjnej kobieta została zatrzymana pod koniec zeszłego tygodnia. 40-latka w miejscu zamieszkania przechowywała środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było przygotować ponad 600 porcji handlowych tego narkotyku. W trakcie czynności z zatrzymaną policjanci ustalili, że podejrzana sprzedawała środki psychotropowe innym osobom. W jej mieszkaniu mundurowi znaleźli między innymi podręczną wagę elektroniczną.
Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do wałbrzyszanki dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 2 tysięcy złotych. Kobieta stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości narkotyków oraz handel nimi wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

narkotyki kp II