Wykorzystał otwarty samochód i ukradł torebkę

104

26-letni mieszkaniec Wałbrzycha wykorzystał nieuwagę kobiety i z otwartego samochodu ukradł torebkę z zawartością portfela, dokumentów, telefonu, kluczy oraz karty bankomatowej. Przy pomocy skradzionej karty płacił za zakupy. Wczoraj został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło 20 października w Wałbrzychu przy ul. Palisadowej. Dyżurny wałbrzyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży torebki z otwartego samochodu.
Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Ustalili, że 65-letnia kobieta na chwilę oddaliła się od samochodu pozostawiając w nim torebkę. Przez roztargnienie nie zamknęła pojazdu. Ten moment wykorzystał złodziej. Zabrał torebkę z zawartością portfela, dokumentów, telefonu, kluczy oraz karty bankomatowej. Okazało się, że sprawca wykorzystując skradzioną kartę płacił nią czterokrotnie za zakupy. Mundurowi dotarli do nagrań z monitoringu zainstalowanego w sklepach. Na podstawie szczegółowej analizy zapisu zdjęć, wytypowali a następnie zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna oprócz zarzutu kradzieży torebki usłyszał również zarzuty kradzieży z włamaniem, czyli płacenia skradzioną kartą. Policjanci, w toku prowadzonych czynności odzyskali skradzione mienie.
O dalszych losach 26-latka zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.