Włamali się do parafii

129
bty

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm wałbrzyszanom, którzy kilka dni temu dokonali kradzieży z włamaniem do jednej z parafii na terenie Wałbrzycha. Bezpośrednio po zgłoszeniu na gorącym uczynku obu sprawców przestępstwa zatrzymali policjanci prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu.
Do zdarzenia doszło 22 listopada 2017 roku około godziny 15:00 przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu. Sprawcy po uprzednim wyłamaniu kraty zabezpieczającej okno na parterze budynku, weszli do jego wnętrza i próbowali wykraść z niego metalowe elementy.
Policjanci Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzych bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia udali się na miejsce zdarzenia i zatrzymali  na gorącym uczynku dwóch wałbrzyszan w wieku 27 i 33 lat.  Mężczyźni w momencie zatrzymania byli zaskoczeni. Przy jednym z nich – 33-latku –  funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli także narkotyki w postaci marihuany.
Obaj sprawcy staną teraz przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Starszemu z mężczyzn za posiadanie narkotyków dodatkowo 3 lata więzienia.