Włamał się do samochodu i ukradł kurierowi paczki

125

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Boguszowa-Gorc, który we wrześniu tego roku dokonał kradzieży z włamaniem do zaparkowanego w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin samochodu. Realizując działania operacyjne, mężczyznę zatrzymali w poniedziałek policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu.
Do zdarzenia doszło 21 września 2017 roku przy ul. 1 maja w Wałbrzychu. Sprawca po uprzednim wyłamaniu zamku w drzwiach samochodu dostawczego, dostał się do jego wnętrza, a następnie dokonał kradzieży 8 paczek pocztowych, w których były m.in. perfumy, tablet, telefon komórkowy oraz inne wartościowe przedmioty o łącznej wartości blisko 3 tysięcy złotych.
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzych bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania przestępcy. Praca operacyjna przyniosła pozytywny efekt. Sprawcę kradzieży z włamaniem policjanci zatrzymali wczoraj w miejscu zamieszkania przy ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach.

W trakcie czynności procesowych mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.