Włamał się do rozdzielni elektrycznej

274

39-letni wałbrzyszanin włamał się do rozdzielni elektrycznej i wykradł jej elementy o wartości 8 tysięcy złotych. Mężczyzna w poprzednim tygodniu został zatrzymany i odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.
Sprawca 15 września tego roku dostał się na teren jednej z firm znajdującej się przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu, wyłamał zamki w drzwiach rozdzielni elektrycznej, dostał się do jej wnętrza  i ukradł 10 metrów  przewodów miedzianych oraz szyny rozdzielcze.
Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zaraz po otrzymaniu informacji o zdarzeniu podjęli czynności operacyjne w celu wykrycia sprawcy. Podejrzanego o kradzież z włamaniem 39-letniego wałbrzyszanina mundurowi zatrzymali w poprzedni czwartek.
Straty w mieniu oszacowane zostały na kwotę około 8 tysięcy złotych na szkodę jednej z wrocławskich firm. W toku wykonanych czynności procesowych policjanci ponadto udowodnili mężczyźnie  popełnienie trzech innych przestępstw kradzieży. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzych zastosował w stosunku do sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.