Wjechał motocyklem w zaparkowany samochód

690

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali kierującego, który będąc w stanie nietrzeźwości w środę w nocy na ul. Dąbrowszczaków w Wałbrzychu wjechał motocyklem w zaparkowany samochód. Jakby tego było mało, funkcjonariusze ujawnili przy nim także narkotyki.
Do zdarzenia doszło 16 sierpnia 2017 roku około godziny 2.00 w nocy. Mundurowi po przyjeździe na miejsce ustalili, że 33-letni sprawca znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało 1,27 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Przy mężczyźnie odnaleziony został także woreczek z zawartością białego proszku. Wykonany test wykazał, że jest to amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli środki odurzające służące do wytworzenia 31 porcji narkotyku.
Okazało się także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a sam motocykl jest niedopuszczony do ruchu. Teraz za popełnione wykroczenia czeka go wysoka grzywna, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i być może pod wpływem środków odurzających, co potwierdzą badania krwi, obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami oraz do 2 lat pozbawienia wolności. 33-latek odpowie także za posiadanie narkotyków. Za popełniony czyn grożą mu kolejne 3 lata odsiadki.

Kierujac w stanie nietrzezwosci wjechal w zaparkowany samochod. Posiadal przy sobie narkotyki Kierujac w stanie nietrzezwosci wjechal w zaparkowany samochod. Posiadal przy sobie narkotyki2