Wigilia w klimacie pokoju

465

Wigilia na wałbrzyskim Rynku to tradycyjne spotkanie mieszkańców Wałbrzycha. 22 grudnia 2014 roku Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha złożył życzenia wszystkim wałbrzyszanom i podzielił się z nimi opłatkiem.

Było bardzo świątecznie. Koncert kolęd, jasełka, kosztowanie świątecznych potraw.

Jak zawsze, tradycyjnie przed wigilią Bożego Narodzenia spotykamy się na wałbrzyskim Rynku. Przypominając sobie ubiegłoroczną pogodę, to mamy w tym roku szczęście, bo nie ma śniegu. Cieszę się, że przyjęliście Państwo nasze zaproszenie. Jest to moment, kiedy wałbrzyszanie, a taka jest intencja, również ci, a może szczególnie ci, którym w życiu z różnych powodów nie zawsze się dobrze wiedzie, są razem. To ważna chwila, bo pokazuje, że zależy nam, żeby w tym szczególnym dniu być z Państwem. Nie mam z tym nigdy problemu, ale w okresie świątecznym jest to naprawdę ważne. Życzę, żeby te święta były radosne, zdrowe, wolne od trosk, a następny rok był dla Wałbrzycha jeszcze lepszy niż ten. Sporo pracy przed nami, ale sobie poradzimy – zaprosił do wspólnej wigilii Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Do świątecznych życzeń dołączył się również ksiądz Wiesław Rusin. – Jako proboszcz pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne. Jak mówił Jan Paweł II, obchodzimy uroczyście Boże Narodzenie, ponieważ każdy człowiek ma ogromną wartość i Bóg staje się mały, ubogi i dzisiaj ci, którzy są najubożsi, są najbliżej Boga. Dlatego, drodzy, z całego serca życzę, aby ta maleńka miłość, która się rodzi w Betlejem, narodziła się w nas samych, aby blask gwiazdy betlejemskiej rozgrzewał swoim ciepłem, światłem w naszych sercach, byśmy byli życzliwi. Niech ta radość towarzyszy nam każdego dnia – mówił ksiądz Wiesław Rusin, proboszcz parafii św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Harcerze przekazali wałbrzyszanom Światełko Betlejemskie Pokoju jako symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei. – Tradycją harcerską jak co roku jest przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. To światło naprawdę przybyło z Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Przywiezione przez skautów wędrowało przez świat, nasi harcerze byli po nie w Zakopanem i na Słowacji. W tym roku wędruje ono z przesłaniem „Pokój jest z nami”. Tak, jak powiedział Jan Paweł II, zacznijcie dzieło pokoju od siebie, żebyście sami umocnieni pokojem mogli nieść pokój innym. Chciałabym życzyć i złożyć na ręce pana prezydenta najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich mieszkańców Wałbrzycha, właśnie tego pokoju. Żeby jego szerzenie dawało radość, żeby wykonywane obowiązki zawsze przynosiły sukces, żeby się darzyło i szczęściło, a władzom miasta, żeby Wałbrzych kwitł, rozwijał się i był coraz piękniejszy – mówiła Dorota Turzańska, komendant Hufca Ziemi Wałbrzyskiej.

Karolina Tomza

[pp_gallery gallery_id=”42582″ width=”200″ height=”200″]