Wałbrzyska lewica upamiętniła Dzień Zwycięstwa nad faszyzmem

728

Przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatywa Polska Mateusz Rambacher, Michał Gnacy oraz Radosław Białkowski wraz z Elżbietą Polewską z Dolnośląskiego Kongresu Kobiet upamiętnili Dzień Zwycięstwa nad faszyzmem.

Symboliczne wieńce oraz znicze przedstawiciele wałbrzyskiej lewicy złożyli na cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w dzielnicy Gaj. – Pamiętamy również o Żołnierzach Wojska Polskiego którzy w maju 1945 roku zawiesili polską flagę w Berlinie oraz postawili granicę tam, gdzie płynie Odra. To właśnie często zapomniani Żołnierze Ludowego Wojska Polskiego wraz z Armią Czerwoną wyzwolili kraj z okupacji niemieckiej, dlatego tak jak my chcemy, aby dbano o polskie cmentarze wojenne w Teheranie czy pod Monte Casino, dbajmy i pamiętajmy o tutaj poległych żołnierzach – mówią przedstawiciele Inicjatywy Polska.

To oczywiste, że wśród żołnierzy każdej armii są również zbrodniarze, ale nie można wszystkich uogólniać. Tu leżą 16 czy 17-letni chłopcy, którzy walczyli za wyzwolenie naszego narodu, dlatego jako wałbrzyska lewica pamiętamy i będziemy pamiętać. Dziwi mnie bardzo brak przedstawicieli SLD w Wałbrzychu, ale cóż – ta partia zgubiła swoje ideały i dlatego została już dawno na marginesie – dodaje Mateusz Rambacher, koordynator Dolnośląski Inicjatywy Polska.