Wałbrzych laureatem ogólnoposkiego plebiscytu magazynu Wspólnota

198

Wałbrzych znalazł się w gronie dziesięciu miast na prawach powiatu nagrodzonych w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego “Wspólnota”. Miasto znalazło się w gronie laureatów w dziale “Wydatki Inwestycyjne Samorządów 2017”, gdzie zostały podsumowane wydatki na inwestycje w miastach w latach 2014 – 2016. Tak wysokie miejsce potwierdza dobre tempo rozwoju Wałbrzycha.

– Zostaliśmy dostrzeżeni i wyróżnieni na arenie ogólnopolskiej. To znak, że w Wałbrzychu poziom rozwoju i wydatków na inwestycje jest utrzymywany na dobrym poziomie, a przecież realizowane inwestycje mają służyć przede wszystkim mieszkańcom i wpływać na ich komfort życia. Budowa Aqua Zdroju i Starej Kopalni to dla naszego miasta ogromny wysiłek, ale stoimy przed jeszcze większym wyzwaniem, jakim jest obwodnica zachodnia. To będzie największa inwestycja w powojennej historii naszego miasta i wierzę, że jej wykonanie będzie oznaczać dla całego regionu nowe otwarcie i znacząco zwiększy dostępność komunikacyjną. Muszę w tym miejscu także podkreślić ogromne kwoty przeznaczone na modernizację transportu publicznego, drogi i komunikację, wielkie nakłady na remont infrastruktury szkolnej i sportowej oraz budowę nowych mieszkań, przedszkoli i żłobków – komentuje Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.
Nagrody zostały wręczone podczas XV Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w dniach 5–6 października 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
IMG_20171009_110615550_HDR