Wakacje z wałbrzyską policją (FOTO)

367

Zbliża się koniec wakacyjnego wypoczynku. Dla funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu był to czas wzmożonej aktywności w zakresie działań prewencyjnych, w tym roku ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo nad wodą.

Policjanci spotykali się się z młodzieżą w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” czy „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
W czasie prowadzonych prelekcji funkcjonariusze omawiali zagrożenia, jakie mogą spotkać młodych ludzi w czasie letniego wypoczynku, a także sposoby jak się przed tymi zagrożeniami chronić. Przypominano zasady obowiązujące uczestników ruchu drogowego. Pogadankom często towarzyszyła prezentacja policyjnego radiowozu oraz wyposażenia używanego w czasie zabezpieczania imprez o charakterze masowym.

Policjanci uczestniczyli między innymi w Inauguracji Porcelanowych Wakacji w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, odwiedzili Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety w Wałbrzychu, spotkali się z młodzieżą uczestniczącą w półkolonii organizowanej przez Gminę Miejską Szczawno Zdrój, gdzie funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego przypomniał również zasady udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie odbyło się także w Świetlicy Środowiskowej „Muchomorki” w Mieroszowie oraz w Boguszowie Gorcach, gdzie w ramach „Pikniku Rowerowego” organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji można było zdać egzamin na kartę rowerową, ale i oznakować swój rower i wpisać go do Policyjnego Rejestru Oznakowanych Rowerów.

26 sierpnia w czasie jednego z ostatnich wakacyjnych spotkań, w czasie Rodzinnego Finału Wakacji odbywającego się na terenie Szybu Witold w Boguszowie Gorcach, można będzie obejrzeć z bliska sprzęt używany przez wałbrzyskich funkcjonariuszy. Będzie to także kolejna okazja do oznakowania swojego jednośladu.

W okresie letnim w ramach akcji „Wałbrzyskie Graffiti” Policjanci wspólnie ze Strażnikami Miejskimi patrolują ulice naszego miasta ze szczególną uwagą na osoby mogące dokonywać dewastacji. Policjanci na terenach przywodnych realizują także patrole wspólnie z Państwową Strażą Rybacką oraz ratownikami wodnymi WOPR w Wałbrzychu.

Wszystkie te działania służą poprawie bezpieczeństwa wałbrzyszan oraz turystów odwiedzających naszą gminę.

Koniec wakacji nie oznacza wcale dla funkcjonariuszy zakończenia pracy w obszarze profilaktyki społecznej. Jak co roku we wrześniu rusza akcja „Bezpieczna droga do szkoły” oraz inne akcje profilaktyczne skierowane do dzieci, młodzieży oraz seniorów.

KMP Wałbrzych