W Sztygarówce rozpoczną zwiedzanie

689

Hot-Pyrlik, Przybitka Strzałowego, Węglowe Muffiny czy Ciasto Pani Sztygarowej – tym skusi wałbrzyszan i przybyłych do Starej Kopalni gości Caffe Sztygarówka. Ponadto na terenie obiektu skorzystać już można z oferty noclegowej.

To właśnie tutaj swoją przygodę z Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia rozpoczną turyści. Welcome Center, którego otwarcie nastąpiło dzisiaj to punkt obsługi turysty wraz z punktem informacyjnym, kasami biletowymi, recepcją dla gości, sklepikiem z pamiątkami i niewątpliwie urokliwą kawiarnią. – To kolejny etap uruchamiania poszczególnych budynków Starej Kopalni. W tym turysta od tej chwili spotka się pierwszy raz z zabytkową Kopalnią Julia. Od tego miejsca zaczyna się zwiedzanie z przewodnikiem – mówił Jan Jędrasik, wicedyrektor Starej Kopalni.

Welcome Center to nazwa robocza. – Witamy tu wszystkich, którzy chcą nas odwiedzić. Warto zaznaczyć, że swoje miejsce znajduje tu również punkt informacyjny Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych oraz Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury – dodaje Jan Jędrasik. W budynku dawnej Sztygarówki nie mogło zabraknąć kawiarni w klimacie postindustrialnym. Caffe Sztygarówka to miejsce relaksu, które codziennie od godziny 10.00 do 18.00 zaprasza na ciepłe i zimne napoje oraz przekąski. – Wraz z Zespołem Szkół Gastronomicznych będziemy opracowywać produkty regionalne, które będą możliwe do nabycia tylko u nas, chociażby ciasta czy kawy. Na ten moment oferujemy przekąski o przewrotnych nazwach, a są to hot-dogi, muffiny, szarlotka i sernik – zaprasza wicedyrektor. W sklepiku z pamiątkami turysta zakupić może czarne mydło w kształcie bryły węgla, kufle i standardowe gadżety promocyjne.

[pp_gallery gallery_id=”52300″ width=”200″ height=”200″]