Usiłował ukraść telefony komórkowe

795
dav

Będący po służbie funkcjonariusz Komisariatu Policji II w Wałbrzychu realizując informację własną zatrzymał mężczyznę, który usiłował ukraść z jednego z wałbrzyskich marketów trzy telefony komórkowe.

Do zdarzenia doszło 27 sierpnia około godziny 15:30 na ul. 1 maja w Wałbrzychu.  Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego podczas swojego pobytu w sklepie planował kradzież trzech telefonów komórkowych o łącznej wartości ponad 1500 złotych. Policjant Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu miał wtedy czas wolny od służby, jednak na zachowanie sprawcy zareagował zdecydowanie i stanowczo. Bezpośrednio po wyjściu złodzieja ze sklepu zatrzymał go, a następnie poprosił o wsparcie innych funkcjonariuszy.
W trakcie czynności mundurowi udowodnili mężczyźnie popełnienie kilku tego typu przestępstw. 25-latek w okresie od maja do sierpnia tego roku raz dokonał kradzieży z włamaniem oraz dwukrotnie ukradł telefony komórkowe. Za popełnione przestępstwa grozi mu wysoka kara. Za kradzież z włamaniem nawet do 10 pozbawienia wolności.