Ukradł telefon, stanie przed sądem

336

Wykorzystał nieuwagę 34-letniej kobiety i ukradł jej telefon komórkowy. 57-letni wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Na początku września policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego. Poszkodowana pozostawiła go na palarni podczas przerwy w pracy i wróciła do swoich obowiązków w jednym z wałbrzyskich zakładów produkcyjnych mających swoją siedzibę w dzielnicy Szczawienko. Kiedy 34-latka przypomniała sobie o telefonie, wróciła na miejsce, w którym go zostawiła, ale urządzenia już nie było.
Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności operacyjne w celu wykrycia sprawcy przestępstwa. W toku przeprowadzonych działań mundurowi zatrzymali wczoraj w godzinach wieczornych 57-letniego mężczyznę. Był on pracownikiem sprzątającym w tej firmie. Wartość przywłaszczonego urządzenia oszacowana została na kwotę 700 złotych. Telefon został odzyskany i niebawem trafi do właścicielki. Złodziej za popełniony czyn może trafić „za kratki” nawet na 5 lat.