Ukradł portfel z pieniędzmi i dokumentami. Odpowie za rozbój

118

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez wałbrzyskich policjantów. Mężczyzna podejrzany był o rozbój. Wpadł, po niespełna 4 godzinach, gdy skradzionymi pieniędzmi usiłował zapłacić za zakupy.
1 listopada około godz. 23.00, 58-letni mężczyzna idący ul. 1 Maja w Wałbrzychu został uderzony w głowę przez młodego mężczyznę. Po uderzeniu stracił przytomność. Gdy się ocknął, stwierdził brak portfela z zawartością pieniędzy w kwocie 55 euro oraz dokumentów. O zdarzeniu natychmiast poinformował dyżurnego Komisariatu II Policji w Wałbrzychu, który powiadomił okoliczne policyjne patrole.
Około godz. 3.00 nad ranem patrol z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymał na jednej ze stacji benzynowych 24-latka, który usiłował zapłacić za zakupy najpierw kartą bankomatową, potem  w walucie euro tłumacząc, że nie ma złotówek. Funkcjonariusze natychmiast powiązali te dwie sprawy. W czasie przeszukania odzieży zatrzymanego mężczyzny znaleziono przy nim kartę bankomatową i dokument ofiary rozboju. Z uwagi na stan nietrzeźwości 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty rozboju oraz usiłowania kradzieży z włamaniem czyli płacenia skradzioną kartą.
O dalszych losach 24-latka zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.