Ukradł nie tylko piec, ale też grzejniki i rurki

1157

Policjanci z wałbrzyskiej jedynki zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który włamał się do mieszkania, skąd ukradł m.in. piec gazowy, grzejniki oraz rurki miedziane, powodując straty w wysokości 10 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Między 12 a 30 kwietnia w Wałbrzychu przy ul. Wrocławskiej  doszło do włamania do mieszkania i kradzieży pieca gazowego, grzejników CO, rurek miedzianych oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Właścicielka oszacowała straty na kwotę 10 tys. zł. Sprawcy „pracę” bardzo ułatwił fakt, iż mieszkanie znajdowało się w budynku przeznaczonym do rozbiórki. Lokatorzy sukcesywnie wywozili swoje rzeczy. Piec i grzejniki miały wyjechać ostatnim transportem.

Policjanci pracujący nad sprawą, na podstawie posiadanych informacji wytypowali, jako sprawcę tego przestępstwa,  64-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. W czasie przesłuchania 64-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Tłumaczył się, że myślał, iż wszyscy lokatorzy się wyprowadzili, a zostawili tylko to, co im było niepotrzebne. Fakt, iż mieszkanie było dobrze zamknięte i żeby się do niego dostać musiał wybić otwór w ścianie, umknął jego uwadze.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbierana wolności.