Ugościli przyszłych uczniów szkoły

458

Uczniowie ostatnich klas gimnazjum z Wałbrzycha i powiatu stoją obecnie przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, nie zawsze wiedząc, dokąd kierować swoje dalsze kroki. Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju wyszli naprzeciw nie tylko tym niezdecydowanym.

„Ceramik” tradycyjnie już wyszedł do uczniów z regionu z inicjatywą „Drzwi otwartych”. W ich ramach uczniowie przygotowali program artystyczno-edukacyjny, by pokazać szkołę z jak najlepszej strony. Było mini zoo wraz konkursem biologicznym dla gości szkoły, młodzież przygotowała interesujące pokazy w pracowni chemicznej, nie zabrakło artystycznego malowania ciała oraz prezentacji prac plastycznych i fotograficznych. Przy okazji spotkania „na luzie” nauczyciele przedstawili ofertę na rok szkolny 2015/2016. – W klasie medycznej z promocją zdrowia są dodatkowe przedmioty specjalizacyjne, choćby anatomia z fizjologią, zdrowie publiczne, edukacja zdrowotna, ratownictwo medyczne, a ponadto rozszerzona chemia i biologia. To najliczniejsze klasy w szkole. Młodzież zdaje sobie sprawę, że promedyczne przedmioty w liceum można wykorzystać w dalszej edukacji – zachęcała Maria Muszyńska, nauczyciel przedmiotów biologicznych.

W poszczególnych salach zaprezentowały się różnego rodzaju szkolne talenty. – W sali chemicznej „wybuchają”, artyści-plastycy malują swoje ciała, w sali biologicznej mamy natomiast żywe zoo. Poza coroczną organizacją „Drzwi otwartych” prezentujemy szkołę na zewnątrz, zapraszamy również do siebie na zajęcia, by gimnazjaliści zapoznali się z nami „od kuchni” – mówiła Ilona Mróz, wicedyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju.

„Ceramik” w nowej odsłonie idzie w innym kierunku kształcenia. Stawia również na umiejętności artystyczne. – Mnóstwo uczniów przechodzi do sfery artyzmu w oryginalny sposób. Jeden z nich przelał swoją twórczość na formę tatuażu, jest obecnie na Akademii Sztuk Pięknych. Niektórzy są tu z powołania, niektórzy dopiero się uczą, a efekty są różnorakie – dodała Beata Wilczewska, nauczyciel edukacji plastycznej, historii sztuki i wiedzy o kulturze.

W ramach zajęć dodatkowych szkoła proponuje zajęcia teatralne, naukę gry na instrumencie w orkiestrze Ceramik Band, plenery fotograficzne, wycieczki tematyczne, zajęcia survivalowe, trening samoobrony, a także zajęcia w wyspecjalizowanych ośrodkach badawczych. „Ceramik” edukując nie zapomina o kształceniu kompetencji miękkich. Tu uczniowie czują się bardzo dobrze. Świetna atmosfera wychodzi od grona pedagogicznego, a to natomiast przekłada się na uczniów. Podczas „Dni otwartych” zdecydowanie pokazali obopólne zgranie. – To najlepsza szkoła w tym mieście – chwalił Bartosz Pytel, uczeń klasy IV TOŚ. Uczniowie cenią szkołę za panującą tu atmosferę. – To mała szkoła, każdy się zna. Nauczyciele są wobec nas w porządku. Atutem są oczywiście ciekawe kierunki kształcenia – namawiał Hubert Rajca, uczeń klasy III TOŚ.

[pp_gallery gallery_id=”52068″ width=”200″ height=”200″]