Ugościli na ławeczkach

696

Okazuje się, że Wałbrzych ma fantastyczne ławeczki. Nie tylko dlatego, że wygodnie się na nich wypoczywa, ale przede wszystkim siedząc na nich można spotkać znanych autorów książek dla dzieci.

22 kwietnia Plac Magistracki opanowany został przez wałbrzyskie grupy przedszkolne. Akcja czytelnicza zorganizowana przez Oddział Dziecięco-Młodzieżowy Biblioteki pod Atlantami cieszyła się zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jak i przechadzających się mieszkańców. To pierwszy termin realizacji większego przedsięwzięcia pod hasłem „Fantastyczna ławeczka”. – Wychodzimy z książką poza mury biblioteki. Głównie do dzieci w młodszym wieku szkolnym i przedszkolnym. Za każdym razem miejsce spotkania będzie inne, oczywiście pod gołym niebem. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach większego projektu pod nazwą „Magia czytania”, który potrwa do listopada tego roku – mówiła Małgorzata Wolińska, kierownik Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego Biblioteki pod Atlantami w Wałbrzychu. – Przygotowaliśmy dla dzieci humorystyczne teksty, które napisała Dorota Gellner, znana wszystkim najmłodszym autorka piosenek i wierszy. Bonusem spod ławki były wiersze Jana Brzechwy, które wspólnie z nami recytowały dzieci.

Celem projektu jest przybliżenie literatury oraz stworzenie okazji do kontaktów z książką, nie tylko w szkole czy w domu. W akcji czytelniczej z ogromną przyjemnością wzięły udział dwie grupy przedszkolaków z „Jedyneczki” oraz z „Siódemki”. 27 maja odbędzie się kolejna „Fantastyczna ławeczka”, na którą zaproszone zostaną inne wałbrzyskie przedszkola.

[pp_gallery gallery_id=”53626″ width=”200″ height=”200″]