U progu jednej z ważniejszych decyzji

438

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej może zaważyć na późniejszym życiu zawodowym. Warto więc zapoznać się z ofertą wszystkich szkół i ocenić warunki nauczania oraz rozwój zainteresowań. Taką możliwość mieli wałbrzyscy gimnazjaliści.

5 lutego w murach Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Wałbrzychu z propozycjami dalszej edukacji wyszły wałbrzyskie szkoły ponadgimnazjalne. Ofertę dla uczniów ostatnich klas gimnazjum przygotował Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 2, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 4, Zespół Szkół Nr 5, Zespół Szkół Nr 7, Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk”, Zespół Szkół Techniczno-Budowlanych czy też Zespół Szkół w Szczawnie-Zdroju.

Mówi się, że II LO w Wałbrzychu otwiera czołówkę najlepszych szkół w regionie. Zajmuje ona wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach i to właśnie do niej uczęszczają najzdolniejsi uczniowie. – Gimnazjalistom proponujemy pięć kierunków. Mogą kształcić się na wysokim poziomie zarówno pod kątem humanistycznym, jak i ścisłym. Jeśli ktoś planuje rozwój ścieżki zawodowej, studia i chce mieć gwarancję pracy warto się do nas wybrać. Nowoczesna sala chemiczna, z najwyższej półki sprzęt techniczny w salach informatycznych, solidne przygotowanie do olimpiad to niektóre z atutów. Nie odstajemy od najlepszych szkół w stolicy – o wartości szkoły przekonywał Mateusz Wróbel, uczeń klasy I A Zespołu Szkół Nr 2 w Wałbrzychu.

Ofertę przygotowali również uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno-Budowlanych. – Na naszym stoisku znajdują się urządzenia związane z działalnością praktyczną. Nasi nauczyciele dobrze przygotowują nas do egzaminów zawodowych, aby w przyszłości wykonywać potrzebne na rynku pracy profesje. Czerpiemy także wiedzę od Teatru Dramatycznego czy firm Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gimnazjalistów intryguje funkcjonowanie i konstrukcja naszych urządzeń – mówił Samuel Winiarski, absolwent Publicznego Gimnazjum Nr 1 oraz uczeń klasy II B technikum mechatronicznego.

Gimnazjaliści chętnie wzięli udział w targach szkół ponadgimnazjalnych, myśląc o trudnym wyborze, który czeka ich już niebawem. – Interesuje nas ekonomia i gastronomia. Mamy jeszcze trochę czasu, do końca nie wiemy, którą szkołę wybierzemy. Myślimy o kierunkach zawodowych, które dają większą gwarancję pracy – mówiły uczennice klasy III C Publicznego Gimnazjum Nr 1, Weronika i Daria.

Przyszłość młodych ludzi zależy od ścieżki edukacyjnej, jaką podążą ku zdobyciu wymarzonego zawodu. Prezentacje ofert szkół pozwolą na przybliżenie ich profili oraz podjęcie słusznych decyzji.

[pp_gallery gallery_id=”46191″ width=”200″ height=”200″]