Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju

108

22-letni wałbrzyszanin zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów odpowie przed sądem za rozbój. Mężczyzna grożąc nożem sprzedawczyni w jednym ze sklepów w dzielnicy Nowe Miasto ukradł z kasy sklepu ponad 650 złotych.
22-latek w dniu 5 listopada w godzinach popołudniowych wszedł z nożem trzymanym w ręku do jednego ze sklepów przy ul. Ogińskiego w Wałbrzychu, doprowadził kasjerkę do stanu bezbronności i zażądał wydania gotówki z kasy. Jego łupem padło ponad 650 złotych.
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju rozpoczęli czynności operacyjne w celu wykrycia sprawcy. Szybkie działania funkcjonariuszy pozwoliły na zatrzymanie ukrywającego się przestępcy w ciągu kilku dni po zdarzeniu.
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w stosunku do podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.