Tydzień z przedsiębiorczością

604

Przez siedem dni uczniowie i studenci odwiedzali przedsiębiorstwa z regionu, by podglądać prowadzenie biznesu od kuchni. Tego, który zrobił na nich najlepsze wrażenie, nagrodzono wczoraj statuetką Lidera Przedsiębiorczości oraz czekiem o wartości 10 tys. złotych ufundowanym przez firmę Heuresis.

Gala Przedsiębiorczości, która odbyła się w piątek 21 listopada w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, zakończyła Tydzień Przedsiębiorczości w regionie wałbrzyskim. W ramach tygodnia uczniowie i studenci odwiedzali przedsiębiorstwa, poznając profil ich działania oraz rozmawiając z ich założycielami i pracownikami. Wszystko po to, by być może skusić się na realizację marzenia o własnym biznesie. – Żałuję, że kiedy wiele lat temu zaczynałem działalność gospodarczą, nie było takich instrumentów pomocowych. Nie założymy za Was firmy, ale pomożemy, doradzimy – mówił w czasie gali Artur Mazurkiewicz, prezes Zarządu Dolnośląskich Pracodawców. – Najważniejsze są pomysły, pomysły i jeszcze raz pomysły. Nie wolno bać się ich realizować. Jest wiele firm, które zaczynały naprawdę od zera.O tym, że metodą małych kroków można wiele osiągnąć, przekonywała m.in. Agnieszka Nowakowska z Toyota Nowakowski Wałbrzych Sp. z o.o. – Nasza firma powstała 23 lata temu w Cierniach. Zaczęliśmy od małego saloniku. Cały czas jednak razem z tatą rozwijaliśmy biznes i dzisiaj mamy dwa salony – w Wałbrzychu i Wrocławiu – opowiadała.

Uczestnicy Tygodnia Przedsiębiorczości wybrali firmę, która, ich zdaniem, była najlepsza. W trakcie piątkowej gali przyznano jej tytuł Lidera Przedsiębiorczości. Statuetka oraz kupon na 10 tys. złotych ufundowany przez firmę Heuresis trafiły do Uzdrowiska Szczawno-Jedlina. Nagrody odebrał prezes zarządu uzdrowiska Paweł Skrzywanek.

Organizatorami wydarzenia byli Dolnośląscy Pracodawcy – regionalny związek Konfederacji Lewiatan oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. 

[pp_gallery gallery_id=”39762″ width=”200″ height=”200″]