Trzeźwy poranek i dwóch nietrzeźwych kierowców

558

Ponad 2 tysiące przebadanych kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i dwóch ujawnionych mężczyzn, którzy „za kółko” swoich samochodów wsiedli po spożyciu alkoholu. Wczoraj w powiecie wałbrzyskim odbyła się kolejna akcja drogówki pod nazwą „Trzeźwy poranek”.

Do wzmożonych działań kontrolnych doszło w rejonie Starego Julianowa. Dwóch uczestników ruchu drogowego utraciło swoje uprawnienia. Pierwszy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, drugi natomiast za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. W trakcie akcji policjanci ujawnili także wykroczenie związane z niekorzystaniem pasów bezpieczeństwa przez jednego z kierujących.

Przypomnijmy,  że akcje „Trzeźwy poranek” mają na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą pojazdami przez nieodpowiedzialnych kierowców po spożyciu alkoholu. Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KMP Wałbrzych