Tragedia na parkingu, nie żyje 2-letnia dziewczynka

917

Wczoraj po godzinie 19:00 na parkingu wałbrzyskiej galerii handlowej doszło to tragicznego w skutku wypadku. Z wyjaśnionych przyczyn 2-letnia dziewczynka wbiegła pod koła przejeżdżającej Skody Fabia. Mimo blisko godzinnej reanimacji dziecko zmarło na miejscu. Sprawą zajmie się prokuratura.

Wstępnie ciężko określić przyczynę tej tragedii. Z niewyjaśnionych przyczyn dziewczynka nagle znalazła się na parkingu, gdzie wpadła pod koła nadjeżdżającej Skody Fabii, którą kierowała 53-letnia kobieta. Mimo interwencji pogotowia ratunkowego i natychmiastowej reanimacji nie udało uratować się poszkodowanego dziecka. Policja zabezpieczyła monitoring z parkingu, który powinien stanowić dowód w jaki doszło do tragedii. 29-letnia matka dziewczynki nie była w stanie zeznawać, jej stan psychiczny na to nie pozwala. Wiadomo jednak, że zarówno matka dziecka jak i 53-letnia kierująca Skodą były trzeźwe – informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu  Joanna Żygłowicz.

– Póki co materiały nie dotarły jeszcze do prokuratury, czynności dochodzeniowe prowadzi policja – informuje prokurator rejonowy w Wałbrzychu  Bożena Jażdżyk.