Świątecznie w Starej Kopalni

1212

Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych jak zwykle nie zawiódł swoich fanów, bowiem podczas bożonarodzeniowego koncertu popisał się kunsztem tanecznym i wokalnym wprowadzającym w magię świąt.

Liczne anegdoty, śpiewy i tańce miały miejsce 19 grudnia w Sali Łańcuszkowej Starej Kopalni. Zespół Pieśni i Tańca poza niesamowitym talentem artystycznym wykazał się rewelacyjną organizacją. Prezentem dla przybyłych wałbrzyszan był gość specjalny wieczoru – Radosław Bielecki z kabaretu Neo-Nówka. – Inicjator koncertu, Wojciech Szklarkowski, pracuje z Neo-Nówką i zaprosił do współpracy Radosława Bieleckiego, który od razu się zgodził. Monika Ogrodnik, która śpiewała podczas koncertu również nie jest związana z zespołem. Nasz chórmistrz miał okazję z nią ćwiczyć, odezwał się do niej podczas planowania koncertu i też zgodziła się bez wahania. – mówiła Sylwia Sałamaj, organizatorka koncertu bożonarodzeniowego.

Zespół Pieśni i Tańca z nową kadrą na czele wpadł na pomysł zorganizowania koncertu bożonarodzeniowego dla wszystkich wałbrzyszan. Dotychczas członkowie zespołu świętowali jedynie w swoim gronie. – Jest w nas nowa siła. Chcemy działać na szerszą skalę, wyjść do ludzi, pokazać, że zespół jest otwarty na wyzwania. Zależy nam, aby miasto wiedziało, że ma taką wspaniałą instytucję. – kontynuowała Sylwia Sałamaj.

Joanna Świątek-Czwojdzińska, dyrektor ZPiT „Wałbrzych” złożyła świąteczne życzenia i zaprosiła do współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca wszystkie chętne osoby bez względu na wiek.

Podczas koncertu trwała również zbiórka pieniędzy na upominki dla wałbrzyskich domów dziecka.

Karolina Tomza

[pp_gallery gallery_id=”42518″ width=”200″ height=”200″]