Stadion Tysiąclecia przyciągnie większe grono kibiców

1581

Zakończyły się, choć z poślizgiem, prace na Stadionie Tysiąclecia przy ulicy Ratuszowej. Związane są one z budową zadaszenia oraz trybuny krytej w sektorze E i F, na której pojawiło się kilkaset nowych krzesełek dla widzów. Wykonane modernizacje spowodują, że komfort oglądania meczów będzie dużo lepszy.

Opóźnienie wystąpiło na szczęście pomiędzy martwym sezonem jesiennym a wiosennym. – Przed rozpoczęciem nowego sezonu stadion jest odnowiony. Mamy nadzieję, że zawodnicy Górnika Wałbrzych przygotowujący się do sezonu wiosennego na nowszym stadionie będą osiągać lepsze wyniki. Liczymy na to, że utrzymają się w drugiej lidze – mówi Artur Wylandowski, specjalista ds. komunikacji społecznej Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

Różnica w wyglądzie stadionu jest znaczna. – Z pewnością stadion zyskał na swoim wyglądzie. Są nowe oświetlenia, jest trybuna kryta, nowe krzesełka. Modernizacja spowoduje, że stadion spełni wymogi rozgrywek drugiej ligi – dodaje.

Unowocześnieniem są także specjalne miejsca dla dziennikarzy oraz miejsca vipowskie. Łączny koszt modernizacji Stadionu Tysiąclecia to 800 tysięcy złotych. – Ta kwota to nie tylko to, co widzimy na pierwszy rzut oka, ale także konieczność przebudowy całej trybuny, profilu, który spowodował przedłużenie prac oraz nowe przejścia – informuje Artur Wylandowski.

Piłka nożna w Wałbrzychu cieszy się szczególną tradycją oraz zagorzałym gronem kibiców. Unowocześnienie stadionu spowoduje jeszcze większą chęć uczestnictwa w wydarzeniach sportowych. Jak twierdzi Artur Wylandowski, stadion będzie miejscem, w którym kibice będą mogli oglądać mecze na wysokim poziomie. Pierwsze z nich czekają nas niebawem.

[pp_gallery gallery_id=”43936″ width=”200″ height=”200″]