Skok na opuszczony dom weselny

909

Do policyjnego aresztu trafo dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Komisariatu Policji w Głuszycy. Panowie włamali się do nieczynnego Domu Weselnego i ukradli wszystko, co można było sprzedać w skupie złomu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Głuszycy otrzymali zgłoszenie, że w ciągu ostatniego tygodnia, ktoś włamał się do nieczynnego Domu Weselnego w Jugowicach. Policjanci ustalili, że sprawcy weszli do pomieszczeń przez wybite okno. Ze środka ukradli wszystko, co można było  sprzedać w skupie złomu. O zaistniałej sytuacji powiadomiono właścicielkę posesji, która od policjantów dowiedziała się o włamaniu. Stwierdziła, że z wnętrza Domu Weselnego zginęło 41 szt. kaloryferów, wkłady kominkowe oraz duży żeliwny zlewozmywak. Właścicielka posesji swoje straty wyceniła na kwotę prawie 7 tys. zł.

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili sprawców włamania. Dwaj mężczyźni w wieku 26 i 37-lat zostali zatrzymani w momencie, gdy po sprzedaży  skradzionych rzeczy – świętowali. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Wałbrzych