Rozszczelniona butla z gazem przyczyną wybuchu

940

Do wybuchu butli z gazem doszło w jednej z wałbrzyskich kamienic. Jedna osoba w szpitalu oraz zniszczone mieszkanie to wynik porannego wypadku.

Dziś po godzinie 6 rano doszło do wybuchu butli z gazem w budynku przy ulicy Wrocławskiej 26. – Nie ma ofiar śmiertelnych. Ewakuwano piętnaście osób, w tym jedna, 63-letnia kobieta trafiła do szpitala. Całkowitemu zniszczeniu uległo mieszkanie, w którym doszło do rozszczelnienia butli z gazem. Pozostałe osoby wrócą do swoich mieszkań po przeprowadzeniu badań szczelności instalacji gazowej oraz przewodów kominowych w budynku. – informuje Paweł Kaliński, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. – Na parterze budynku doszło do pożaru, który był wynikiem wybuchu gazu. Najprawdopodobniej ulatniał się on w mieszkaniu poszkodowanej, a zewnętrzne źródło wywołało wybuch, który doprowadził do pożaru. W budynkach wyposażonych w instalację gazową, a taki był ten, w którym doszło do wypadku, nie należy korzystać z dodatkowych zbiorników na propan-butan. – dodaje Paweł Kaliński.

Poszkodowana, a jednocześnie mieszkanka zniszczonego lokalu doznała poważnych obrażeń i przebywa w szpitalu. Nadzór budowlany, będący na miejscu zdarzenia zewolił na powrót pozostałych osób do swoich mieszkań.

W akcji wzięło udział sześć zastępów straży pożarnej oraz dziewiętnastu strażaków. Na miejscu zdarzenia teren zabezpieczało dziewięć patroli policyjnych.