Potrzebował kasy na narkotyki

423

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o włamanie do samochodu i kradzież mienia. Jego łupem padł telefon komórkowy, dokumenty oraz drobne przedmioty znajdujące się w aucie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i szczerze wyznał, że pieniądze były mu potrzebne na narkotyki. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. 
Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu oraz Nieletnich z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na podstawie zebranych informacji ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu. Zatrzymany to 33-letni mieszkaniec Wałbrzycha.
Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 24 października 2014 roku w Wałbrzychu. Mężczyzna najpierw wybił szybę w jednym z zaparkowanych samochodów. Ponieważ nie znalazł w nim przedmiotów „godnych” kradzież, tą samą metodą włamał się do auta stojącego obok. Z samochodu ukradł telefon komórkowy, dokumenty oraz drobne przedmioty pozostawiane przez właściciela.
Przeprowadzone na miejscu zdarzenia czynności oraz zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 33-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W czasie przesłuchania szczerze przyznał, że włamał się do samochodu ponieważ były mu potrzebne pieniądze na narkotyki.
33-latek odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.