Postrzelił z wiatrówki 19-latka

450

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który z okna swojego mieszkania postrzelił z wiatrówki 19-latka idącego ulicą. Do zdarzenia doszło przy ulicy Armii Krajowej w miniony piątek późnym wieczorem. Podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i przyznał się do winy. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Do postrzelenia młodego mężczyzny doszło w miniony piątek około godziny 22:00 przy ulicy Armii Krajowej w Wałbrzychu. Z ustaleń policjantów z Wydziału Kryminalnego wałbrzyskiej komendy wynika, że podejrzany strzelał z wiatrówki z okna swojego mieszkania. W tym czasie idący chodnikiem 19-latek znalazł się na linii strzału. Śrut ranił go w szyję oraz klatkę piersiową. Pokrzywdzony trafił natychmiast do szpitala, gdzie został objęty opieką medyczną. O zdarzeniu została poinformowana policja. Funkcjonariusze bardzo szybko uściślili, z którego domu padł strzał i kto jest sprawcą. W sobotę doszło do jego zatrzymania – informuje oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu Joanna Żygłowicz.

Okazał się nim 21-letni mężczyzna. Policjanci zabezpieczyli też wiatrówkę. Prowadzący sprawę opierając się na opinii biegłego lekarza i zebranym materiale dowodowym postawili zatrzymanemu zarzut uszkodzenia ciała, do którego się przyznał. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć dlaczego dopuścił się takiego czynu. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.