#popieramKomorowskiego

831

Wyłonienie prezydenta Polski nastąpi w maju. Ostatnie sondaże pokazują, że największe poparcie wśród obywateli ma Bronisław Komorowski, obecnie pełniący funkcję głowy państwa. Popierają go również władze Wałbrzycha.

Z tej okazji 6 marca na placu Magistrackim odbyła się konferencja prasowa dotycząca kampanii politycznej przed zbliżającymi się wyborami. Bronisława Komorowskiego poprze prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, senator Wiesław Kilian, posłanki Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Agnieszka Kołacz-Leszczyńska oraz przedstawiciele instytucji kultury i sportu. – Razem ze mną są członkowie Honorowego Komitetu Poparcia Bronisława Komorowskiego. Swoją postawą zawodową, jak i życiową tworzą historię Wałbrzycha, Aglomeracji Wałbrzyskiej i Polski. Uważam, że udział tak ważnych i wartościowych ludzi w tym komitecie, wśród których znajdują się osoby tworzące kilkadziesiąt lat temu wolność naszego miasta takie jak Janusz Gąsiorowski czy Halina Pankanin, jak i te najmłodsze to dowód na to, że wszystkie środowiska popierają kandydaturę Bronisława Komorowskiego – mówił Roman Szełemej. – To kandydatura człowieka, który popiera samorząd. Ten wątek samorządowy reprezentujemy dzisiaj w osobach wójtów i burmistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz członkowie władz samorządowych i parlamentarzyści.

Jak tłumaczył Roman Szełemej, prezydentura Bronisława Komorowskiego to stabilizacja, powaga i rozwaga. – W tych trudnych czasach ta prezydentura to czynnik stabilizujący państwowość polską i historię naszego kraju. Bardzo chciałbym, żeby Bronisław Komorowski w pierwszej turze wygrał te wybory. Będę robił wszystko, aby tak się stało – dodał prezydent Wałbrzycha.

Wedle zapowiedzi nie jest wykluczone, że prezydent Polski odwiedzi Wałbrzych i Aglomerację Wałbrzyską.

[pp_gallery gallery_id=”48910″ width=”200″ height=”200″]