Ponad 30 zespołów walczyło o zwycięstwo w Hackatonie

108

Prawie 140 osób w 34 zespołach przez 37 godzin pracowało nad aplikacjami dla Wałbrzycha. Uczniowie wałbrzyskich szkół, studenci, profesjonalni programiści wymyślili niesamowite rozwiązania dla mieszkańców, turystów, urzędników, miłośników zwierząt. W sobotę w nocy zakończył się I wałbrzyski Hackaton Software.

Podsumowanie Hackathonu, zajęte miejsca:
1. DevEffect – stworzyli sztuczną inteligencję – bota do informowania wszystkich na interesujące zagadnienia dotyczące Wałbrzycha, bez potrzeby instalowania aplikacji w sposób jak najszybszy i najprostszy, aby trafić do szerszego grona odbiorców. Bot potrafi odpowiedzieć na każde pytanie, np. gdzie wyrobić dowód osobisty. Dzięki współpracy z zespołem DevEffects projekt nabrał dużo wartości. Projekt ma być dalej rozwijany.
DevEffect    killerofnickspl@gmail.com    669590473    Jan Łuczak
Krzysztof Książkiewicz  Jędrzej Lizakowski Krzysztof Urbaniak

2. Nazwa zespołu = aplikacja do wspomagania adopcji i opieki nad zwierzętami

Nazwa zespołu    mrozik678@gmail.com    789268776    Damian Kozak
Filip Szczepaniak    Denis Marszewski    Oliwia Mrozińska

3. Hakatońskie kozaki – aplikacja – przewodnikiem po Wałbrzychu, wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość i zawierająca elementy gry miejskiej, która ma za zadanie zachęcać użytkowników do zwiedzania mniej znanych części Wałbrzycha
Hakatonskie kozaki    kacperkowalczyk@protonmail.ch 731403308

Kacper Kowalczyk    Agata Oleksy    Nicola Stanisławska    Julia Drejer

4. Świeżaki v3 – stworzyli aplikację, która zajmowała się analizą baz i zbiorów danych
Swiezaki v3    p.zilberkasten@gmail.com    695696753    Kacper
Piotrowski    Piotr Gałązka    Krystian Piórko    Paulina Zilberkasten

5. DevEffects – zrobili przeglądarkową wersję sztucznej inteligencji – bota na Messengerze, która odpowiada na pytania o Wałbrzychu dla osób, które nie korzystają z Messengera, współpracowali (supportowali) i testowali aplikację dla DevEffect
DevEffectS    jedrzej.lizakowski@gmail.com    724377435    Laura
Podpora    Damian Strycharczuk    Radosław Jagodziński

6. DANAI Energetyk – gra o bezpieczeństwie, w której można wcielić się w rolę ratownika medycznego i przeprowadzać akcję ratunkową od przyjęcia zgłoszenia w dyspozytorni do odwiezienia pacjenta w bezpieczne miejsce, np. szpital. Pomiędzy jest etap zręcznościowy i quiz z pytaniami z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Celem jest ratowanie człowieka.
DANAI – Energetyk    amadejo@gmail.com marta.mlynczyk@pisz.to
882620807    Amadeusz Czechowski    Filip Olesiński    Klaudiusz
Łodziński    Wiktor Dębowski

Różnica między 6 a 1 miejscem – 7 punktów

Wyróżnienia otrzymali:
Syndrom Gorszego Programisty – wyróżnienie za niespotykaną jakość prac graficznych – ze względu na bardzo młody wiek członków zespołu
Syndrom Gorszego Programisty    oskar.orfin@gmail.com 604443479    Oskar
Orfin    Bartosz Słomowicz

The New Day – jedni z najmłodszych uczestników za stworzenie aplikacji Muflon w środowisku Unity, z którego korzystali po raz pierwszy na wałbrzyskim Hackathonie.
the new day     baszyca@gmail.com    570460400    Jan Mulawa Jakub
Dębski     Michał Urbaniak    Jan Kamiński

Dodatkowe wyróżnienie za pracę otrzymał opiekun Daniel Piotrowski, który wsparł m.in. zespół The New Day w stworzeniu aplikacji. Zdaniem mentorów wykazał się ogromnym ciepłem i zaangażowaniem w pomoc wielu osobom – zarówno merytorycznie jak i mentalnie.

Zespół Kr3atywni otrzymał od Anny Żabskiej, dyrektor Starej Kopalni, zapewnienie nawiązania współpracy ze Starą Kopalnią.
Kr3atywn1    kubmen45@gmail.com    783778255    Alicja Troszczyńska
Klaudia Noga    Katarzyna Tarasek    Jakub Bachmatiuk