Policjant potrącił pieszych

544

Z nadmierną prędkością wjechał na przejście dla pieszych i potrącił dwie osoby, bo nie dal rady wyhamować. Teraz sprawą zajmie się prokuratura. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ulicy Sikorskiego w pobliżu Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

W niedzielę 29 marca około godziny 20.00 nieoznakowany wóz policyjny marki KIA jechał z nadmierną prędkością i nie wyhamował przed przejściem dla pieszych, w wyniku czego potrącił dwie osoby. Ucierpiała 21-letnia kobieta i 26-letni mężczyzna. Obie osoby trafiły do szpitala. – Zarówno funkcjonariusz, jak i poszkodowani byli trzeźwi. 21-letnia kobieta, jak i 26-letni mężczyzna zostali przebadani i wypisani ze szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi st.asp. Joanna Żygłowicz, oficer prasowy KMP w Wałbrzychu.

Dochodzenie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu. To od biegłych zależeć będzie, jak potoczy się sprawa. Samochód marki KIA, który prowadził funkcjonariusz, został zabezpieczony i również zostanie zbadany przez biegłych. Po przesłuchaniu poszkodowanych zostanie ustalona kategoria czynu. – Jeśli obrażenia zostaną zakwalifikowane jako te poniżej siedmiu dni, sprawa zostanie umorzona. W przypadku poważniejszych obrażeń funkcjonariuszowi grozić będzie kara do 3 lat pobawienia wolności – tłumaczy Bożena Jażdżyk, prokurator rejonowy w Wałbrzychu.