Podczas awantury sięgnęła po nóż

122

Zarzut uszkodzenia ciała usłyszała 29-letnia mieszkanka Wałbrzycha. Kobieta podczas kłótni ze swoim 27-letnim partnerem ugodziła go nożem. Za popełniony czyn odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
3 listopada Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgłosiło do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, przyjecie do szpitala 27-letniego mężczyzny z ranami kłutymi okolic uda oraz łokcia. Na miejsce skierowani zostali natychmiast funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego. 27-latek twierdził, że nie pamięta, co się wydarzyło i kto zadał mu ciosy nożem.
Policjanci pojechali do mieszkania mężczyzny, gdzie zastali jego nietrzeźwą, 29-letnią partnerkę. Mimo, iż w mieszkaniu były widoczne ślady awantury, kobieta twierdziła, że nie wie, co się w nim wydarzyło.
Śledczy w wyniku pracy operacyjno-dochodzeniowej ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia. Zabezpieczono ślady, które wskazywały, iż kobieta podczas awantury z partnerem ugodziła go, odnalezionym na dachu przybudówki, nożem.
29-latka trafiła do policyjnego aresztu. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutu uszkodzenia ciała. Kobieta przyznała się do zarzucanego czynu. Prokurator zastosował wobec niej policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo 29-latce grozi  kara do 5 lat pozbawienia wolności.