Pobili i okradli 19-latka

818

We dwóch zaatakowali 19-latka. Jeden trzymał za ręce, drugi przeszukiwał kieszenie. Grozili pobiciem i pocięciem nożem. Zabrali mu telefon komórkowy wartości 400 zł. Obaj sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia. Do idącego ulicą 19-latka podeszło dwóch mężczyzn. Grożąc pobiciem i pocięciem nożem doprowadzili go do stanu bezbronności. Jeden trzymał za ręce, drugi przeszukiwał kieszenie. Zabrali mu telefon komórkowy wartości 400 zł. – Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Na podstawie rysopisów podanych przez pokrzywdzonego wytypowali sprawców tego rozboju. 22 sierpnia zatrzymano jednego z nich, 24-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Na drugi dzień w ręce mundurowych wpadł drugi ze sprawców 29-letni Wałbrzyszanin. 29-latek miał na swoim przestępczym koncie zniszczenie figurki Gwarka na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu – informuje nadkom. Magdalena Korościk z KMP w Wałbrzychu.

Zebrane przez śledczych informacje i dowody pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom zarzutu rozboju. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca. W świetle obowiązujących przepisów obu mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.