Pijana matka

503

2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – dokładnie tyle miała 31-letnia mieszkanka, która opiekowała się dwójką swoich małych dzieci. Na imprezie, którą urządziła, był nie tylko alkohol, ale też narkotyki. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem naraziła dzieci na niebezpieczeństwo, kara może wzrosnąć do 5 lat więzienia.

W sobotę 24 października około godz. 23.00 oficer dyżurny boguszowskiej policji został powiadomiony, że w jednym z mieszkań przy ul. Średniej trwa impreza alkoholowa. Zgodnie z relacją zgłaszającego w mieszkaniu miały przebywać małe dzieci. – Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. W mieszkaniu przebywało dwóch mężczyzn w wieku 30 i 16-lat, oraz 31-letnia kobieta. 31-latka mając prawie 2, 5 ‰ alkoholu w organizmie opiekowała się dwójką swoich dzieci w wieku 3 i 4 lat ci – relacjonuje Magdalena Korościk z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Z uwagi na okoliczności zdarzenia kobieta natychmiast została zatrzymana. Oprócz niej policjanci zatrzymali również obu przebywających w mieszkaniu mężczyzn. W trakcie czynności policyjnych okazało się, że starszy z nich poza alkoholem na imprezę przyniósł również amfetaminę. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 90 porcji tego narkotyku. – Dorośli uczestnicy imprezy trafili do policyjnego aresztu a 16-latek do Policyjnej Izby Dziecka. Maluchy znalazły opiekę w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu – informuje Magdalena Korościk.

O całym zdarzeniu policjanci poinformowali sąd rodzinny i nieletnich. Jeśli okaże się, że matka swoim zachowaniem mogła narazić dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo, to może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 30-latek odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.