Pięciu mężczyzn odpowie za rozbój

990

Policjanci z Komisariatu Policji II zatrzymali 5 sprawców rozboju, do którego doszło 17 sierpnia na wałbrzyskim rynku. Napastnicy pobili przechodzącego obok nich 56-latka i zabrali mu dokumenty oraz kartę bankomatową. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniane przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Do rozboju doszło w czwartek 17 sierpnia około godziny 3.00 nad ranem na wałbrzyskim rynku. Oko miejskiego monitoringu zarejestrowało moment, jak pięciu mężczyzn zaatakowało przechodzącego obok nich 56-latka. Napastnicy pobili pokrzywdzonego i po przeszukaniu kieszeni kurtki, zabrali mu dokumenty oraz kartę bankomatową. Operator monitoringu natychmiast powiadomił dyżurnego wałbrzyskiej komendy. Na miejsce skierowano policyjny patrol. Po krótkiej penetracji terenu funkcjonariusze zatrzymali jednego ze sprawców rozboju, który trafił do policyjnego aresztu.
Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Na podstawie zapisu monitoringu wytypowali i dzień po zdarzeniu zatrzymali pozostałych 4 napastników.   Sprawcami okazali się mieszkańcy Wałbrzycha w wieku od 20 do 33 lat. Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.