Okradał własną matkę. Był także w posiadaniu narkotyków

114

16-letni mieszkaniec Wałbrzycha przez kilka miesięcy okradał własną matkę. Okazało się, że był także w posiadaniu narkotyków. Zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji II w Wałbrzychu nieletni za popełnione czyny karalne odpowie przed sądem rodzinnym.
W zeszłym tygodniu 41-letnia wałbrzyszanka zgłosiła policjantom, że jej nastoletni syn przez dłuższy czas ją okradał. W okresie od lipca do września chłopak wykorzystując nieuwagę matki zabierał pieniądze oraz kartę bankomatową. Poszkodowana oszacowała, że nieletni wykradł jej gotówkę w łącznej kwocie około 1000 złotych oraz wielokrotnie wykonywał transakcje sklepowe kartą i pobierał pieniądze z bankomatu. W tym drugim przypadku straty wyniosły ponad 500 złotych.
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z „dwójki” realizując zgłoszenie zatrzymali 16-latka. W trakcie czynności procesowych mundurowi udowodnili nieletniemu poza kradzieżami także wielokrotne posiadanie narkotyków. Nieletni przyznał się do zarzucanych mu czynów i odpowie teraz przed sądem rodzinnym.