Odpowiedzą za włamania

137

Włamywali się do pomieszczeń gospodarczych oraz do piwnic i kradli wartościowe rzeczy, m.in. elektronarzędzia, akumulatory, felgi aluminiowe oraz elementy miedziane. Jeden z mężczyzn w wieku 18 lat okazał się być wychowankiem Zakładu Poprawczego w Jerzmanicach-Zdróju. Drugi ze sprawców, 31-latek został zatrzymany w środę przez wałbrzyskich policjantów.
W wyniku pracy operacyjnej policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzych ustalili, że sprawcą kradzieży z włamaniami na terenie naszego miasta jest 18-latek przebywający obecnie w zakładzie poprawczym. W wyniku realizacji informacji własnej kryminalni 8 listopada 2017 roku zatrzymali także drugiego z mężczyzn, 31-letniego wałbrzyszanina, który brał udział w całym procederze.
Funkcjonariusze obu mężczyznom udowodnili między innymi dokonanie 9 czerwca tego roku kradzieży z włamaniem do baraku budowlanego przy ul. Kościelnej w Wałbrzychu, skąd przestępcy ukradli młoto-wiertarkę oraz przedłużacz bębnowy o łącznej wartości około 1150 zł.
Innym przestępstwem była kradzież z włamaniem do pomieszczenia piwnicznego przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu w dniu 22 czerwca 2017 roku. Stamtąd sprawcy ukradli skrzynkę z miedzianymi kształtkami, piec gazowy oraz komplet wierteł o łącznej wartości około 3 tysięcy złotych.
W toku przeprowadzonych czynności procesowych 18-latkowi postawiono łącznie 3 zarzuty kradzieży z włamaniami oraz 1 zarzut  samej kradzieży, natomiast 31-latek odpowie za 15 kradzieży z włamaniami i za 1 kradzież. Obaj mężczyźni złożyli wyjaśnienia, w których przyznali się do popełnionych czynów.  Przypomnijmy, za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.