Odpowie za usiłowanie zabójstwa

1464

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 27-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który postrzelił w twarz 38-letniego mężczyznę. 27-latek został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W niedzielę (15 października) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o przywiezieniu do wałbrzyskiego szpitala mężczyzny z raną postrzałową twarzy. Praktycznie, w tym samym czasie, wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące bójki przy ul. Orzeszkowej w Wałbrzychu.  Zarówno do szpitala, jak i na ul. Orzeszkowej natychmiast pojechały policyjne patrole. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce bójki zastali, leżącego na chodniku pobitego 27-letniego mężczyznę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie w związku z informacją o postrzeleniu, pracował już drugi policyjny zespół.

Prowadząc intensywne czynności mundurowi ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia. Grupa mężczyzn spotkała się w okolicach ul. Orzeszkowej. Doszło między nimi do ostrej wymiany zdań. W pewnym momencie 27-latek wyciągnął broń i postrzelił w twarz 38-latka. Jeden z kompanów pokrzywdzonego wsadził go do samochodu i zawiózł do szpitala, reszta  rzucili się z pięściami na sprawcę postrzału. Na ten moment nadjechał policyjny patrol.
Śledczy rozpoczęli żmudną pracę dochodzeniową. Na miejscu  technicy kryminalistyczni zabezpieczyli ślady, które potwierdziły przebieg zdarzenia. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KMP w Wałbrzychu w wyniku pracy operacyjnej odnaleźli broń z, której padł strzał. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawieni 27-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do policyjnego aresztu trafiło również 4 mężczyzn, którzy brali udział w pobiciu 27-latka. Wobec nich Prokurator Rejonowy zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Wszystkim grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa była o tyle trudna, iż wszyscy zatrzymani mężczyźni nie podjęli współpracy ze śledczymi. Profesjonalnie wykonane czynności przez wałbrzyskich policjantów i zgromadzony przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim uczestnikom zdarzenia zarzutów popełnienia przestępstwa.

źródło: KMP Wałbrzych