Odpowie za rozbój

126

20-letni mężczyzna z Boguszowa-Gorc odpowie przed sądem za rozbój. Sprawca pobił 42-letniego mieszkańca tej samej miejscowości, a następnie ukradł pokrzywdzonemu 5 metalowych profili o wartości 100 złotych.

Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w mienioną sobotę niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju udali się na miejsce zdarzenia na ul. Główną w Boguszowie-Gorcach. Szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie przestępcy na gorącym uczynku. Okazało się, że 20-latek zażądał od 42-latka wydania papierosów. Jako, że mężczyzna odmówił, sprawca wielokrotnie uderzał poszkodowanego w głowę, doprowadzając go do stanu bezbronności, a następnie dokonał kradzieży elementów budowlanych.
Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Policjanci skradzione mienie odzyskali w całości.